02

Demox

DEMOX to grupa osób, którym bliska jest tematyka ludzkiego oka i problemów medycznych z nim związanych. 

 

O firmie

DEMOX sp. z o.o. powstała w 2020 roku w wyniku prowadzonych przez dr Piotra Kleinę Schmidta oraz Łukasza Polaka prac nad rozwiązaniem problemu bezinwazyjnej diagnostyki pasożyta oka – Nużeńca.

Prosty test diagnostyczny

DEMOX od początku swojego istnienia jest spółką nastawioną na wprowadzenie na rynki całego świata prostego, bezinwazyjnego i w pełni skutecznego testu, pozwalającego w czasie rzeczywistym potwierdzić lub wykluczyć obecność Nużeńca na powiece oka pacjenta a dzięki temu maksymalnie uprościć i skrócić proces diagnostyki tego schorzenia.

Top,View,Of,Crowd,Of,People,On,A,Square

Pomysłodawcą projektu i osobą odpowiedzialną za obszar badawczy jest dr Piotr Kleina – Schmidt.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 1997 roku , ukończył specjalizację z zakresu okulistyki w 2007 roku, w latach 2001-2011 Asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Od 2010 roku pełni funkcję Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu. Prowadzi  również Praktykę Prywatną NZOZ Euromed. Dr Kleina – Schmidt jest współautorem aktualnych rekomendacji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego dotyczących leczenia Demodex spp, autorytetem w dziedzinie leczenia nużeńca oraz autorem kilkudziesięciu opracowań naukowych i artykułów poświęconych tematyce Demodex spp.

Współpomysłodawcą i Prezesem Zarządu jest Łukasz Polak.

Absolwent Harvard Business School i Canadian International Management. W ramach Projektu odpowiedzialny m. in. za: kreowanie, wdrażanie i kontrolowanie krótko- i długoterminowej strategii firmy (w tym strategii sprzedażowej, strategii finansowej, strategii marketingowej oraz strategii rozwoju zarówno dla powstającej usługi, jak i usług dodatkowych), implementację i monetyzację usługi – kontrolę zarządzania projektem, stworzenie docelowego modelu biznesowego usługi w ramach Projektu.

Przez 23 lata kariery zawodowej miał okazję poznać różne aspekty funkcjonowania w biznesie. Od 11 lat zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem zespołami projektowymi i sprzedażowymi oraz zarządzaniem przedsiębiorstwami. Stworzył od podstaw i rozwinął dwie firmy doradcze, które funkcjonują na rynku i odnoszą sukcesy do dnia dzisiejszego. Jest również czynnym inwestorem poszukującym rozwiązań z obszaru MED. TECH.

Chcę dowiedzieć się więcej o Demox

Chcę porozmawiać o współpracy